Haber

AÇEV ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı depremzedeler için protokol imzaladı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV), 6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen illerde oluşturulan yaşam alanlarında çocukların ve ebeveynlerinin ihtiyaçlarının karşılanması için protokol imzaladı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Bakanlık binasında düzenlenen protokol imza törenine Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Strateji Geliştirme Lideri Fatih Pekşen ve AÇEV Genel Müdürü Senem Başyurt katıldı.

Protokol kapsamında, beyin sarsıntısı sonrası oluşturulan yaşam merkezlerinde 2 yıl boyunca Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın uyum ve işbirliği ile çocukların gelişimini destekleyecek oyun ve sanat odaklı programlar düzenlenecek. Ayrıca ebeveynlerin psikososyal iyileşmelerini desteklemek için faaliyetler gerçekleştirilecektir.

Çocuklar dini bir ortamda güzel vakit geçirecekler

Bu protokol ile çocuklara ve ailelere yönelik hizmetlerde yapılacak iş birliğinin asılları düzenlenirken, depremde oluşturulan yaşam alanlarında çocukla temasta onlara yol gösterecek konulara ilişkin etkinliklerin yer aldığı oturumlar yapılacak. bölgeler yetişkin eğitimcisi ile birlikte yapılacaktır.

Protokol kapsamında çocuk ve aile dostu merkezlerde, çocukların ve ebeveynlerin psikososyal desteğini kolaylaştıracak ve çocukların akranlarıyla dini bir ortamda vakit geçirmelerini kolaylaştıracak işbirliği faaliyetleri yürütülecek.

Erken yaş çocuk kümesi için gelişim faaliyetleri

Merkezler bünyesinde hizmet verecek mobil servis araçları ile erken yaş grubuna yönelik oyun etkinlikleri, gelişim etkinlikleri, psikososyal güçlendirme ve ebeveyn güçlendirme programları da protokol kapsamında yer alacak.

haber-ilkadim.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu