Yaşam

Bu Yılın Gotham Ödülleri’nin Merakla Beklenen Adayları Nihayet Açıklandı

Dudak uçuklatan heyecanın adresi Gotham Ödülleri, sinema sektörünün en parlak isimlerini bağımsız sinemanın kalbi New York’ta bir araya getiriyor. Adaylar nihayet açıklandı ve kırmızı halının en prestijli isimleri yılın en iyi bağımsız yapımları için nefeslerini tutuyor. Sinemaseverler Gotham Ödülleri’nin büyüleyici atmosferinde hangi yapımların ve isimlerin ödül alacağını sabırsızlıkla bekliyor. Peki bu filmleri ne zaman ve nerede izleyebiliriz? Detaylar içeriktedir. ?

Kaynak: Sinemalarla ilgili bilgiler IMDb ve TMDB sitelerinden alınmıştır.

1. Uzunluk ve Balıkçıl

IMDb: 7.6

Yayımlanacak Tarih Ve platformu: 27 Ekim – Sinemalar

Özet : İkinci Dünya Savaşı devam ederken, annesinin trajik ölümüyle sarsılan genç Mahito, Tokyo’dan, çocuğun annesine çarpıcı bir şekilde benzeyen yeni üvey annesi Natsuko’nun kırsaldaki sakin evine taşınır. O alışmaya çalışırken, bu tuhaf yeni dünya, Mahito’nun kafasını karıştıran ve ona ‘uzun zamandır beklenen kişi’ diyen inatçı gri balıkçılın ortaya çıkmasıyla daha da tuhaf bir hal alır.

Oyuncular: Soma Santoki, Masaki Suda, Takuya Kimura

Müdür: Hayao Miyazaki

2. Bir Düşüşün Anatomisi

IMDb: 7.8

Yayımlanacak Tarih Ve platformu: 3 Kasım – Sinemalar

Özet: Kocası Samuel gizemli bir şekilde dağdaki evlerinin altındaki karda ölü bulunduğunda, polis Samuel’in düşüp düşmediğini veya itildiğini sorgulamaya başladığında Sandra baş şüpheli haline gelir.

Oyuncular: Sandra Hüller, Swann Arlaud, Milo Machado Graner

Müdür: Justine Triet

3.Nyad

IMDb: 7.2

Yayımlanacak Tarih Ve platformu: 3 Kasım – Netflix

Özet: 60 yaşındaki atlet Diana Nyad’ın, en yakın arkadaşı ve antrenörünün yardımıyla hayatı boyunca hayalini kurduğu Küba’dan Florida’ya kadar 170 kilometrelik açık okyanus yüzmeye karar vermesinin inanılmaz gerçek hikayesi. .

Oyuncular: Jodie Foster, Annette Bening, Rhys Ifans

Yönetmenler: Jimmy Chin, Elizabeth Chai Vasarhelyi

4. Katil

IMDb: 7.4

Yayımlanacak Tarih Ve platformu: 10 Kasım – Netflix

Özet: Ölümcül bir kazanın ardından, bir suikastçı, bireysel olmadığı konusunda ısrar ettiği uluslararası bir insan avında patronlarıyla ve kendisiyle savaşır.

Oyuncular: Michael Fassbender, Tilda Swinton, Charles Parnell

Müdür: David Fincher

5. Baştan Damgalı

IMDb: 7.8

Yayımlanacak Tarih Ve platformu: 15 Kasım – Netflix

Özet: Film, günümüz toplumunu anlamak için Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ırkçı kavramların kökenlerinin ve gelişiminin izini sürüyor.

Oyuncular: Angela Davis, Ibram X. Kendi, Julian Joseph

Müdür:Roger Ross Williams

6. Rustin

IMDb: 6.3

Yayımlanacak Tarih Ve platformu: 17 Kasım – Netflix

Özet: Eşcinsel sivil haklar aktivisti Bayard Rustin, Martin Luther King Jr. ve diğerlerinin 1963 Washington Yürüyüşünü organize etmelerine yardımcı oluyor.

Oyuncular: Colman Domingo, Chris Rock, Glynn Turman

Müdür: George C. Wolfe

7. Maestro

IMDb: 7.0

Yayımlanacak Tarih Ve platformu: 22 Kasım – Netflix

Özet Film, Amerika’nın ilk yerli, dünyaca ünlü şefi olarak üne kavuşan Leonard Bernstein’ın eşsiz karizmasının ve müziğe olan tutkusunun portresini anlatıyor. Film aynı zamanda Bernstein ve Felicia Montealegre’nin 1946’da bir partide tanışmalarından başlayarak iki nişan, 25 yıllık evlilik ve üç çocukla devam eden 30 yılı aşkın ilişkisinin karmaşık hikayesini de anlatacak.

Oyuncular: Bradley Cooper, Carey Mulligan, Matt Bomer

Müdür: Bradley Cooper

8. Napolyon

Yayımlanacak Tarih Ve platformu: 24 Kasım – Sinemalar

Özet: Fransız askeri liderinin kökenlerine ve imparatorluğa hızlı, acımasız yükselişine, Napolyon’un karısına ve tek gerçek aşkı Josephine’e olan bağımlılık yaratan, geçici ilgisinin prizmasından bakıldığında bireysel bir bakış.

Oyuncular: Vanessa Kirby, Ludivine Sagnier, Joaquin Phoenix

Müdür: Ridley Scott

9. Amerikan Senfonisi

IMDb: 8.1

Yayımlanacak Tarih Ve platformu: 29 Kasım – Netflix

Özet : 2022, Jon Batiste için büyülü bir yıl olmaya hazırlanıyordu: SOUL, film müziğiyle Oscar kazandı; Late Night’ın grup lideri olarak Stephen Colbert ile harika bir gece konseri verdi ve We Are albümünden ‘Freedom’ şarkısı listelerin zirvesinde yer aldı. Ve Batiste, Carnegie Hall’da prömiyeri yapılması planlanan, bölgesel sesleri ve derin tarihi temaları bir araya getiren en iddialı çalışmasına başlıyordu. Ancak daha sonra yıkıcı bir haber aldı: Ortağı yazar Suleika Jaouad’da lösemi yeniden ortaya çıktı.

Oyuncular: Jon Batiste, Suleika Jaouad

Müdür: Matthew Heineman

10.Dilek

Yayımlanacak Tarih Ve platformu: 1 Aralık – Sinemalar

Özet : Keskin bir zekaya sahip ve sevdiklerine büyük bir bağlılık duyan 17 yaşındaki Asha, her dileğin gerçekleşebileceği bir krallık olan Rosas’ta yaşıyor. Bir çaresizlik anında yıldızlardan bir dilek tutulur ve buna kozmik bir güç de karşılık verir; Yıldız adı verilen sonsuz güce sahip küçük bir top. Star ve Asha birlikte en büyük düşmanla yüzleşirler ve kararlı bir kişinin dileğinin yıldızların büyüsüyle birleştiğinde harika şeyler yaratabileceğini kanıtlarlar.

Oyuncular: Evan Peters, Chris Pine, Ariana DeBose

Yönetmenler: Chris Buck, Fawn Veerasunthorn

11. Geçmiş Yaşamlar

IMDb: 8.0

Yayımlanacak Tarih Ve platformu: 8 Aralık – Sinemalar

Özet : Birbirlerine derinden bağlı iki çocukluk arkadaşı Nora ve Hae Sung, Nora’nın ailesinin Güney Kore’den göç etmesiyle ayrılmak zorunda kalırlar. Yirmi yıl sonra, kader, aşk ve hayatı oluşturan seçimler kavramlarıyla yüzleşecekleri değerli bir hafta için New York’ta yeniden bir araya gelirler.

Oyuncular: Greta Lee, Teo Yoo, John Magaro

Müdür: Celine Şarkısı

12. Mayıs Aralık

IMDb: 7.4

Yayımlanacak Tarih Ve platformu: 15 Aralık – Sinemalar

Özet : Film, hayatı bir filmde anlatılacak olan ünlü televizyon oyuncusu Elizabeth ve Gracie üzerinden ilerliyor. Elizabeth’in hayatını gözlemlemek için binlerce kilometre Georgia’ya gittiği Gracie ve genç kocası Joe, tüm ülkeyi şok eden bir skandala neden oldu. Şimdi, yirmi yıl sonra, evlilikleri Elizabeth’in ısrarlı sorularıyla sarsılıyor.

Oyuncular: Natalie Portman, Chris Tenzis, Charles Melton

Müdür: Todd Haynes

13. Chicken Run: Nugget’ın Şafağı

IMDb: 8.1

Yayımlanacak Tarih Ve platformu: 15 Aralık – Netflix

Özet : Tweedy’nin çiftliğinden cesur ve riskli bir kaçış gerçekleştiren Ginger, ideal yerini keşfetmiştir: insanlardan herhangi bir risk almadan tüm sürünün uyum içinde yaşayabileceği cennet gibi bir ada kuş cenneti. Ginger ve Rocky’nin yeni kızı Molly’nin gelişiyle Ginger’ın masalsı sonu nihayet gerçek olmuş gibi görünüyor. Ancak tavuk popülasyonunun tamamı artık anakarada tehditkar yeni bir tehlikeyle karşı karşıya. Riske girmek anlamına gelse bile özgürlüklerini savunmaya kararlı olan Ginger ve grubu, içeri girmeye kararlıdır.

Oyuncular: Thandiwe Newton, Zachary Levi, Bella Ramsey

Müdür: Sam Fell

14.Ferrari

IMDb: 6.8

Yayımlanacak Tarih Ve platformu: 22 Aralık – Sinemalar

Özet: Ailesi yüksek güçlü İtalyan spor otomobili fikrini yeniden tanımlayan ve pratikte Formula 1 yarışı konseptini doğuran otomotiv kralı Enzo Ferrari’nin biyografik sineması.

Oyuncular: Shailene Woodley, Adam Driver, Sarah Gadon

Müdür: Michael Mann

15. Kar Topluluğu

IMDb: 7.8

Yayımlanacak Tarih Ve platformu: 4 Ocak – Netflix

Özet: 13 Ekim 1972’de, bir ragbi takımını Şili’ye götürmek üzere kiralanan Uruguay Hava Kuvvetleri’ne ait 571 sefer sayılı uçuş, And Dağları’nın kalbindeki bir buzula düştü.

Oyuncular: Enzo Vogrincic, Esteban Bigliardi, Simon Hempe

Müdür: JA Bayona

16. Mor Renk

Yayımlanacak Tarih Ve platformu: 26 Ocak – Sinemalar

Özet : 1900’lerin başında Güney’de yaşayan Afrikalı-Amerikalı bir kadının yaşam boyu mücadelelerini konu alan Alice Walker’ın romanının müzikal uyarlaması. Üç kadının aralarında kopmaz bir bağ olan olağanüstü kız kardeşliğinin hikâyesi anlatılıyor.

Oyuncular: Halle Bailey, Taraji P. Henson, Colman Domingo

Müdür: Blitz Bazawule

17. Öğretmenler Salonu

IMDb: 7.7

Yayımlanacak Tarih Ve platformu: 2 Şubat – Sinemalar

Özet : Öğrencilerinden birinin hırsızlık yaptığından şüphelenilen öğretmen Carla Nowak gerçeği bulmaya karar verir. İdealleri ile okul sistemi arasında kalan öğretmenin eylemlerinin sonuçları, onu yok etme tehlikesiyle karşı karşıyadır.

Oyuncular: Leonie Benesch, Leonard Stettnisch, Eva Löbau

Müdür: İlker Çatak

18. Zavallı Şeyler

IMDb: 8.5

Yayımlanacak Tarih Ve platformu: 9 Şubat – Sinemalar

Özet : Fakir İnsanlar, bir bilim adamı tarafından hayata döndürülen genç bir bayanın hikayesini anlatıyor. Genç bir bayan olan Bella trajik bir şekilde ölür. Ancak olağanüstü bir bilim adamı olan Dr. Godwin Baxter, beynini bir bebek beyniyle değiştirerek onu hayata döndürür. Bella, Bexter’ın gözetiminde etrafındaki dünyayı keşfetmek için bir kendini keşfetme yolculuğuna çıkar. Bu sırada yolu becerikli ve ahlaksız bir avukat olan Duncan Wedderburn ile kesişir ve ikili kıtalar arası çılgın bir maceraya atılır.

Oyuncular: Emma Stone, Mark Ruffalo, Willem Dafoe

Müdür: Yorgos Lanthimos

19. İlgi Alanı

IMDb: 8.1

Yayımlanacak Tarih Ve platformu: 16 Şubat – Sinemalar

Özet : Auschwitz komutanı Rudolf Höss, eşi Hedwig, çocukları ve hizmetçileriyle rüya gibi bir hayat yaşıyor. Öyle ki ölüm kampının duvarına bakan mükemmel konutları, tren rayları ile gaz odalarının tam arasındadır. Martin Amis’in aynı adlı romanından uyarlanan bu çarpıcı film, ölülerin külleri başlarına serpilirken, çiçekli geniş bahçelerinde, seralarında ve havuzlarında keyif yapan Höss ailesinin sıradan günlük yaşamını izliyor.

Oyuncular: Sandra Hüller, Christian Friedel, Freya Kreutzkam

Müdür: Jonathan Glazer

20. Bob Marley: Tek Aşk

Yayımlanacak Tarih Ve platformu: 16 Şubat – Sinemalar

Özet : Sevgi ve birlik beyanıyla nesillere ilham veren bir ikonun yaşamını ve müziğini kutluyor. Bob Marley’in zorlukların üstesinden gelme konusundaki güçlü öyküsünü ve devrim niteliğindeki müziğinin ardındaki yolculuğu keşfedin.

Oyuncular: Kingsley Ben-Adir, James Norton, Lashana Lynch

Müdür: Reinaldo Marcus Green

21. Demir Pençe

Yayımlanacak Tarih Ve platformu: 1 Mart – Sinemalar

Özet : 1980’lerin başında profesyonel güreşin son derece rekabetçi dünyasında tarih yazan birbirinden ayrılamaz Von Erich kardeşlerin gerçek hikayesi. Kardeşler, baskıcı babaları ve koçlarının gölgesinde, trajedi ve zaferle, sporun en büyük sahnesinde olağanüstü ölümsüzlüğün peşindedir.

Oyuncular: Zac Efron, Jeremy Allen White, Harris Dickinson

Müdür: Sean Durkin

esenyurt-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu
escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort