Haber

Çin karantinayı kaldırıyor; THY Şangay seferlerine başlıyor

Kısa bir süre öncesine kadar “sıfır Kovid” politikasıyla çok sıkı tedbirler uygulayan Çin, 8 Ocak’tan itibaren ülkeye gelen yolcular için karantina zorunluluğunu kaldıracağını duyurdu. Türk Hava Yolları (THY) ise Şangay seferlerine 13 Ocak itibarıyla başlamayı planlıyor.

Çin Ulusal Sağlık Komisyonu tarafından yapılan açıklamada, 8 Ocak 2023 tarihinden itibaren Covid-19 hastalık sınıflandırmasının, Kategori A’dan daha az katı olan Kategori B’ye indirileceği belirtildi. Söz konusu tarih itibarıyla, yurt dışından gelen yolculara uygulanan karantina zorunluluğu da kaldırılacak. Karantina kaldırılsa bile kalkıştan 48 saat önce yapılması gereken negatif PCR testi zorunluluğu devam edecek.

THY BİLET SATIŞLARINA BAŞLIYOR

9 Aralık itibarıyla Çin’in Guangzhou kentine sefer sıklığını artıran THY, Şanghay seferlerine başlamaya hazırlanıyor. Koronavirüs salgını sonrası ara verilen Şangay seferlerinin 13 Ocak 2023 tarihinde yapılması planlanırken, bilet satışlarının devam ettiği vurgulandı. THY’nin Şanghay uçuşuyla birlikte bu ülkede haftada 3 sefer düzenleyeceği belirtildi. Ocak ayından itibaren ülkeye diğer uçuşların yeniden başlayacağı öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu