Haber

Cristiano Ronaldo’nun Süper Lig’i Küçümsemesi Sosyal Medyada Tepki Aldı

Son dönemde futbol dünyasının en çok konuşulan isimlerinden biri olan Al Nassr’ın yıldız ismi Cristiano Ronaldo, Celta Vigo’ya 5-0 yenildikleri hazırlık karşılaşmasının ardından açıklamalarda bulundu. Portekizli futbolcu geçtiğimiz günlerde Suudi Arabistan Ligi’nin Süper Lig’i geride bırakacağını iddia etmişti.

Maçın ardından kameraların karşısına geçen Ronaldo, Suudi Arabistan Ligi’ne övgüler yağdırdı. Tecrübeli futbolcunun açıklamaları büyük yankı uyandırdı.

Portekizli efsane, Suudi Arabistan Ligi’nin hızla geliştiğini ve bu gelişimin durdurulamaz bir ivme kazandığını ifade etti. Ronaldo’nun bu sözleri Suudi Arabistan Ligi’nin ardından futbolseverler tarafından memnuniyetle karşılandı.

“Hiçbir Avrupa kulübüne dönmeyeceğim”

Oynadığı ligin MLS’den daha iyi olduğunu belirten Ronaldo, yeniden Avrupa’da oynayacağını ve kariyerine Suudi Arabistan’da devam etmek istediğini söyledi.

‘Suudi Ligi MLS’den daha iyi. Hiçbir Avrupa kulübüne dönmeyeceğim, bu ligin önünü açtım ve şimdi oyuncular buraya geliyor. Avrupa futbolu kalitesinden çok şey kaybetti. Suudi Arabistan’da oynamaya devam etmek istiyorum.’

“Suudi Arabistan Ligi, Türkiye Ligi’ni geçecek”

Portekizli yıldız, iddiasını bir adım öteye taşıyarak, Suudi Arabistan Ligi’nin bir yıl içinde Türkiye ve Hollanda Liglerini geride bırakacağını iddia etti. Bu tez tahmini, futbol dünyasında geniş kapsamlı bir tartışmayı ateşledi.

Üç yıl içinde Suudi Arabistan Ligi’nin dünyadaki en yeterli beşinci lig olacağını söyledim. Juventus’a gidince Serie A yeniden canlandı. Buraya geldiğimde bu ligin canlanacağını biliyordum. Türkiye ve Hollanda Liglerini bir yılda geçer. İspanya ya da Almanya ligi eskisi kadar kaliteli değil. Sadece Premier Lig tüm liglerin üzerindedir’

Yıldıza Türk futbolseverler de tepki gösterdi.

⬇️

⬇️

⬇️

⬇️

⬇️

⬇️

⬇️

⬇️

⬇️

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu