Haber

Antalya Büyükşehir Belediyesi deprem bölgesine desteğini sürdürüyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Zelzele bölgesi, Gaziantep Nurdağı ve İslahiye ilçelerinde kurduğu yerleşkeler ve aşevleri ile depremzedelere destek oluyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin deprem bölgesine desteğini sürdürüyor. Büyükşehir Belediyesi, Hatay’ın ardından Gaziantep’in Nurdağı ve İslahiye ilçelerinde kampüs ve aşevi kurdu. Nurdağı’nda konteyner kent, İshaliye’de çadır kent oluşturan Antalya Büyükşehir Belediyesi, depremzedelerin barınma ihtiyaçlarını karşılarken, kurduğu aşevleri ile depremzedelere günde üç öğün sıcak yemek veriyor.

PORTATİF BANYO VE PORTATİF TUVALET

Nurdağı’nda portatif fırın kurarak sıcak ekmek üretimine başlayan Büyükşehir Belediyesi, depremzedelerin hijyen, giyim ve diğer ihtiyaçlarını da karşılıyor. Nurdağı ve İslahiye yerleşkelerinde de portatif banyo ve portatif tuvaletler kurulmuştur. Portatif banyo sadece kampüs sakinlerinin değil, bölgedeki depremzedelerin de hizmetine sunulacak.

HATAY ÇADIRKENT

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Hatay’ın Defne ilçesinde Uğur Mumcu Meydanı’nda oluşturduğu çadır kentte hizmetlerine devam ediyor. Aşevinde 3 öğün yemek verilirken, köylerde olmak üzere depremzedelere gıda, giyecek ve hijyen yardımı devam ediyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

haberpazaryolu.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu