Haber

CHP’li büyükşehir belediye başkanları İstanbul’daki törene katıldı

Tuzla Aydınlık Evler Sosyal Konut Projesi’nde daire belirlemek için yapılan kuraya CHP’li büyükşehir belediye başkanları, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile birlikte katıldı.

İmamoğlu’na Tuzla’da eşlik edecek isimler arasında Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Hasret Çerçioğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçi, Adalar Belediye Başkanı Fazilet Gül, CHP Genel Başkan Yardımcıları Seyit Torun ve Yüksel Taşkın, CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu.

Ekrem İmamoğlu, “Hileyle, şikeyle gözaltına almaya çalışacaklar. Diğer Belediye Başkanları arkadaşlarımı İBB’ye değil Milli iradeye karşı kandırmaya çalışacaklar. Bizi durdurmak için milleti kandırmaya çalışacaklar” dedi. İstediğimiz soruşturmayı açacağız, istediğimiz kararı vereceğiz” dedi. Bu düzenbazlara, bu düzenbazlara söylüyorum, milletin iradesine karşı darbe girişiminizi reddedeceğiz. Bilin ki bu sesi duymadan milletin gönlünde yer edinemezsiniz. yıl her şey çok sonbahar olacak” dedi. Programa katılan belediye başkanları kura çekimi sırasında sahneye çıkarak kurayı çekti. Belediye başkanları, kurayla çekilen isimlere anahtarları teslim etti.

SARAÇHANE’DE DUVARI İMZALADILAR CHP’li belediye başkanları daha sonra Saraçhane’de İBB ana yerleşkesi önüne yerleştirilen ‘Onur Duvarı’nda bir araya geldi.

Heyet adına açıklama yapan Torun, “Ne yaparlarsa yapsınlar başaramayacaklar. Biliyoruz ki türbe ziyaretinde ‘Elini bağladın’ diyerek oradan bile kusur bulmaya çalışanlar var. Arkanızdan’ da böyle yapmaya devam edeceğiz.” Vatandaşlarımızın sorunlarını çözecektir. İnanıyoruz ki yapılacak ilk seçimde vatandaşlarımız kara iftira ve akılsızlıklarının cezasını, bu adaletsizliğin ve hukuksuzluğun cezasını sandıkta göstereceklerdir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu