Ekonomi

Bakan Karaismailoğlu açıkladı: İlk etapta 1800 konteyner kurulacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Adıyaman deprem bölgesindeki son durumu CNN Türk’te açıklıyor.

Bakan Karaismailoğlu’nun açıklamaları şöyle:

“Prefabrik alanlar almaya başladık. Çadırda yaşamak zor, orta formüldü bu. Konteyner kentte orta yaşam alanı oluşturuyoruz. Burada daha sistemli bir yaşam olacak.

Tamamen düşünülmüş bir konteyner alanı için her şey var. Isınma, barınma, acil ihtiyaç unsurlarına kadar tüm ihtiyaçlarımızı karşılayabileceğimiz bir alan ürettik. Burası 1825 konteyner alabileceğimiz bir yer.

20 günde büyük işler başarıldı. Evlerimizi planladığımız zemin etüdü ve sondajlar bitiyor. Önümüzdeki hafta içinde inşaata başlayacağız. Bütün kurumlarımızla samimi bir çalışma var.

Bir an önce vatandaşların mağduriyetini gidermek bizim en büyük görevimizdir.

ADIYAMAN’DAKİ YIKIM NE KADAR OLDU, HANGİ BÖLGELERDE KONUT YAPILACAK?

Kentte ilk depremde 1300 bina yıkıldı. Orta hasar da eklerseniz 25 bin bina. Yerleşik hayatı canlandırmak için yoğun çaba sarf ediyoruz.

Altınşehir mahallesinde 1825 adet konteyner üretiyoruz. Gerek batısı, gerek doğusu, gerekse ortası sosyal alanlarına kadar tamamen düşünülmüş konteyner kent için tüm kurallar hazırlandı.

Şehrin doğusunda hem konteyner şehir hem de prefabrik alanlar üretiyoruz. İnşallah hafta sonuna kadar misafirlerimizi burada ağırlamış olacağız.

Kalıcı konutlarımız için lokasyonlarımızı planladık. 25 bin konut planlıyoruz. İnşallah sağlam binalar yapacağız. 400 yataklı bir eğitim ve araştırma hastanesinde bir saha üretimi yapıyoruz.

Konteyner şehirlerimizi donatıyoruz. Hazır hale getireceğiz ve inşallah misafirlerimizi burada ağırlayacağız.”

resadiye-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu